عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه توان­ های محیطی جهت توسعه اکوتوریسم بر مبنای توسعه پایدار

قسمتی از متن پایان نامه :

پایه هر علمی، روش شناخت آن می باشد و اعتبار و ارزش قوانین هر علمی‌به روش شناختی مبتنی می باشد که در آن علم به کار می­رود (عزتی،1376، ص.20) از اصطلاح «روش پژوهش» معانی خاص و متمایزی در متون علمی‌استنباط می­گردد که به آنها تصریح می­گردد.

1-روش پژوهش به معنای رویکرد هستی­شناسی (مانند روش فلسفی، روش علمی،…)

2-روش پژوهش به معنای مکاتب فکری و روشهای تحلیل طبیعت و جامعه (مانند تجربه­گرایی، اثبات­گرایی، ابطال­گرایی، طبیعت­گرایی، مکانیک­گرایی، رفتار­گرایی، تأویل­گرایی، فهم­گرایی، پدیدار شناسی،…)

3-روش پژوهش به عنوان یک فرایند نظامند برای یافتن پاسخ یک پرسش یا راه­حل یک مساله در این باره آمده می باشد «روش پژوهش مجموعه­ای از قواعد، ابزار و راهها­ی معتبر (قابل اطمینان) ونظام یافته برای مطالعه واقعیتها، کشف مجهولات و دستیابی به راه حل معضلات می باشد» (خاکی،1387،ص.201).

انتخاب روش پژوهش بستگی به هدف ماهیت و امکانات پژوهش دارد. روش پژوهش در این مطالعه بصورت تحلیلی – توصیفی می باشد و با در نظر داشتن اینکه این پژوهش به تعیین سایت اکوتوریستی در شهرستان های شرق استان هرمزگان می‌پردازد، لذا از طریق تکمیل پرسشنامه و روش تحلیل سلسله مراتبی ahp نسبت به تعیین سایت اکوتوریستی اقدام نموده ایم.

 

3-2- روشها و ابزار گرد آوری اطلاعات

روش و ابزار گردآوری به دو قسمت کتابخانه­ای و میدانی تقسیم می­گردد:

 

 

3-2-1- روش کتابخانه­ای

در این روش از منابع و مدارک علمی‌مانند فیش­برداری از کتاب­ها، مقالات، آمارنامه­ها، طرح­ها، گزارش­ها، مجلات، رساله­های دکتری و پایان نامه­های کارشناسی ارشد و اینترنت از ابزارهای مهم جمع­آوری اطلاعات می­باشد

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • اصولی که سیاست های توسعه پایدار بر مبنای آن قرار داده می شوند.
  • زمینه های مهم توسعه پایدار که در مورد صنعت گردشگری کاربرد دارد.
  • چگونگی تقسیم مسئولیت های توسعه پایدار
  • تدوین دستور کاری برای اقدامات توسعه پایدار در بخش گردشگری (رنجبریان و همکاران،1384)
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه